במרכז העיר היפה והדינמית של חיפה מתרחש תהליך פסיכולוגי מיוחד של נשימה, המייצג את החיים בכל מימדם. גילה זילברמן, פסיכולוגית בחיפה מוכשרת, מתמקדת באמצעים לשיפור האיכות הפסיכולוגית של אנשים דרך נשימה מודעת.

מהי הקשר בין נשימה ופסיכולוגיה? למרבה ההפתעה, הקשר הזה הוא חזק ומשפיע על כל נפחי החיים. הפסיכולוגיה התקפה מאוד על ידי גורמים כמו לחץ, דאגה, וחרדה. אבל מה קשור נשימה בכל זאת? זילברמן מציינת שהנשימה היא גשר בין הגוף והנפש, וכי דרך שינויים בקטנים בגישה לנשימה, ניתן להשפיע על המצב הרוחני והרגשי של האדם.

“התחברות לנשימה תורמת להרגעת הנפש ולהפחתת הלחצים היומיומיים”, מסבירה זילברמן. “בעזרת טכניקות נשימה מודעת, אנו מקנים לעצמנו כלים להתמודד עם אתגרים פסיכולוגיים ולהפוך את החיים למתודדים יותר ומרגיעים יותר”.

זילברמן משתמשת בטכניקות נשימה כחלק מטיפול הפסיכולוגי שלה, במיוחד בטיפול באנשים המתמודדים עם דיכאון, חרדה, וסטרס טראומטי. “כאשר אני מלמדת את הלקוחות שלי טכניקות נשימה, אני מזמינה אותם להתרכז בגוף ובנשימה בצורה מודעת”, היא מסבירה. “הזדהות עם תנודות הנשימה יכולה להיות מאפשרת לך לשלוט על הרגשות ולהשיג רוגע פנימי”.

נשימת החיים בחיפה משלבת את הידע המערבי עם הידע המזרחי העתיק, ומציעה גישה שלמה ומקיפה לטיפול פסיכולוגי. “בעידן המודרני, אנו רואים תופעה גדלה של לחץ ודאגה”, היא אומרת. “נשימה מודעת היא כלי עוצמתי להתמודדות עם אתגרים אלה”.

המרכז מציע קורסים וסדנאות לקהל הרחב, כמו גם טיפול אישי לאנשים המעוניינים להעשיר את כליהם הפסיכולוגיים ולשפר את איכות החיים שלהם. “בחיפה, אנו מאמינים בכוח של הנשימה וביכולתה להביא לשינוי חיובי”, נכתב באתר המרכז. “אנו מזמינים אתכם לגלות את עצמכם מחדש דרך נשימה מודעת ולחוות את חייכם בא

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours